סמן V וריטס והמשלוח בדרך

הגדלת המיסוי מסין לארצות הברית

הגדלת המיסוי מסין לארצות הברית

בחודשיים האחרונים הכריז ביידן על הגדלת המכסים למוצרים מסין בהם כלי רכב חשמליים, מוליכים למחצה, סוללות, תאים סולאריים, מינרלים קריטיים, פלדה ואלומיניום
27.06.24 / 16:25
הגדלת המיסוי מסין לארצות הברית
27.06.24
הגדלת המיסוי מסין לארצות הברית

נשיא ארה״ב ג׳ו ביי נוקט במדיניות משלו בהמשך למדיניות המכס מסין שירש מהנשיא הקודם, דונלד סימים. מסין בהם כלי רכב חשמליים, מוליכים למחצה, סוללות, מתאימות לסולאריים, מינרלים קריטיים, פלדה ואלומיניום. הנשיא האמריקאי גם חשף כי יגיע בקרוב סוף להחרגות מכס קודמות על מאות מוצרים סיניים כמו סוגים של מנועים ואלומיניום.

 

נזכיר כי בסוף חודש מאי, נציגת הסחר של ארה״ב, קתרין טאי, פתחה אפשרות תגובה לחברות אמריקאיות של עד 30 יום. אם חברות בתעשייה לא יבקשו הארכה של הרגע האחרון, חלון התגובה אמור להיסגר ביום שישי הקרוב, כאשר מספר שינויים בתעריפים המכסים אמורים להיכנס לתוקף כבר באוגוסט הקרוב. 

 

למעלה מ-100 הערות שהוגשו למשרד הסחר של ארה״ב וביניהן יש שילוב של חברות ואיגודים עסקיים הטוענים הם בעד ונגד התעריפים. מסי היבוא הוטלו לראשונה על ידי דיווח על יותר מ-30 שנים בארצות הברית בסחורות סיניות החל משנת 2018.

 

ההערות שנשלחו למשרד הסחר האמריקאי נעו בין חברות מתכות שבירכו על העלאת המכסים כהגנה על התעשייה האמריקאית, ועד לשכת עסקים סינית שאמרה שהפעולה תשבש את שרשראות הסחר והאספקה ​​ותיצור עלויות.

 

גם רשות הנמל של וירג'יניה הגיבה להצעה להטיל מכס של 25% על מנופי ספינה לחוף STS מתוצרת סין, ואמרה כי היטל כזה "ישפיע לרעה על יצרנים אמריקאים המסתמכים על לוגיסטיקה 'בדיוק בזמן' על חומרי גלם ורכיבים, ויביא לפגיעה בקמעונאים בארה"ב. . . שמייבאים הרבה מהסחורות שלהם והגדיל את העליות ליצואנים בארה״ב״.