סמן V וריטס והמשלוח בדרך

המעסיקים לשר האוצר: תכנית פיצויים לעסקים עד 400 מיליון שקל

המעסיקים לשר האוצר: תכנית פיצויים לעסקים עד 400 מיליון שקל

על פי התכנית עסקים בינוניים וגדולים עד מחזור של 400 מיליון שקל יפוצו על ידי הממשלה. הצדדים דנו באפשרות כי יבוטלו זמנית תשלומי הביטוח הלאומי של מעסיקים ששמר על עובדיהם
12.07.20 / 16:12
המעסיקים לשר האוצר: תכנית פיצויים לעסקים עד 400 מיליון שקל
12.07.20
המעסיקים לשר האוצר: תכנית פיצויים לעסקים עד 400 מיליון שקל

שר האוצר, ישראל כ״ץ נפגש ביום חמישי האחרון עם נשיאות העסקים והמעסיקים, ארגון המעסיקים הגדול בישראל המורכב מהתאחדות התעשיינים, איגוד לשכות המסחר והתאחדות חקלאי ישראל.

בפגישה הציגו ראשי הנשיאות לשר האוצר את עיקרי הדרישות שלהם לגבי פיצוי עסקים בינונים וגדולים עד מחזור של 400 מיליון שקל כך שעסק שנפגע באחוז מסוים ובאופן מיוחד יקבל פיצוי.

בנוסף, הצדדים דנו באפשרות כי יבוטלו זמנית תשלומי הביטוח הלאומי של מעסיקים שדאגו לשמור על העובדים בזמן המשבר ולא הוציאו אותם לחל״ת על אף הפגיעה. הטבה זו תשפר את הנזילות הכספית של העסקים שכה קריטית בימים אלה ותאפשר לשמר עובדים נוספים.

כמו כן, הצדדים דנו בדרכים להגביר רכש של תוצרת ישראלית וסיכמו להמשיך את השיחות כדי לסייע לצרכי המגזר העסקי.

בפגישה השתתפה גם נשיאת לשכת רואי החשבון, רו״ח איריס שטרק, שהכינה יחד עם נשיאות העסקים והמעסיקים את התוכנית הכלכלית לצמצום הפיטורים במשק אשר הועברה לשר.

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר: ״חייבים להבטיח את הישרדות המגזר העסקי בכל הענפים ובכל הגדלים, אחרת לעובדים לא יהיה לאן לחזור ועובדים נוספים יפוטרו. אנחנו במלחמת עולם שלישית וזה הזמן לנקוט בצעדים המשמעותיים ביותר כדי להגן על המשק, לשמר את מרבית העובדים, לשפר נזילות ולעודד תעסוקת עובדים נוספים. כמו בכל משבר כלכלי חמור, על גופים ציבוריים להפנות ביקושים ולרכוש קודם כל מהמשק הישראלי, מה שיאפשר צמיחה מהירה יותר של הכלכלה שלנו״.

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו״ד אוריאל לין: ״אנו נמצאים במצב חירום. יש לנקוט בצעדים משלימים לתכנית הכלכלית, שאינם בעלי אופי תקציבי. יש להתמקד בהתמודדות ישירה ושיטתית עם בעיית האבטלה חסרת התקדים בהיקפה המאיימת על החברה בישראל. יש להזרים את כוח הקניה של השוק המקומי, המורכב מהצריכה הפרטית העומדת על 214 מיליארד דולר והצריכה הציבורית בסך של 70 מיליארד דולר, אל המגזר העסקי המקומי בישראל, על מנת ליצור מקומות עבודה חדשים. כמו כן, יש להקים מוקד לאומי שיבחן את כלל הביקושים לעובדים מקצועיים ולא מקצועיים, ועל פי מיפוי זה לבנות הסבות והכשרות עובדים למערכות הציבורית והפרטית״.